O nás
Naše mise a vize

Jsme specializovaný online shop zaměřující se prioritně na kanadská krmiva značky ACANA a ORIJEN od výrobce Champion Petfoods, se sídlem blízko Edmontonu, stát Alberta v Kanadě. Jedná se o rodinný podnik založený Reinhardem Muhlenfeldem a později vedený jeho synem Petrem. První značkou vyrobenou byla ACANA - (A jako Alberta a CANA jako Kanada). Postupně vzniklo několik řad výrobků - HERITAGE (zde najdete řady výrobků pro různá vývojová stadia psa), CLASSICS (jediná řada obsahující obilí, zde oves pro nízkoglykemický index), SINGLES (monoproteinová řada pro citlivé zažívání a alergie) a REGIONALS (nejvyšší řada ACANY s vysokým podílem živočišných surovin pocházející z různých regionů Kanady). Později se přidala druhá značka  ORIJEN (od slova origin - návrat k původu, zde původnímu stravování masožravců) a jejím hlavním rozdílem od ACANY je daleko vyšší podíl živočišných surovin - 85% a samozřejmostí je grain free - bezobilná varianta.

Prioritou firmy  je výrábět prémiová krmiva na základě firemní  filozofie, vize je BAFRINO

Co to znamená? 

BA - je z anglického biologically appropriate - biologicky vhodné krmivo. Výrobky kopírují filozofii, která říká, že se psi a kočky evolvovali ze svých divokých předků a jen málo co se změnilo na jejich anatomii (zuby, čelisti, sliny (bez amylázy), trávení (krátký trávicí trakt, velmi nízké pH žaludku). Proto by základem stravy našich mazlíčků  mělo být především maso a živočišné suroviny. Ještě lépe, pokud jsou zpracovávány syrové či čerstvé, protože tak se zachová jejich nutriční hodnota. Masové moučky, které již jednou prošly technologických procesem, ztrácejí na své hodnotě a musejí být obohaceny doplňkovými látkami. Například ORIJEN má jen jen jednu a pro kočky dvě dodané látky. Zbytek všech živin pochází právě z čerstvých surovin.

FRI - fresh regional ingredience - čerstvé místní suroviny. Oblast Alberta v Kanadě je překvapivě velmi teplá a známá svými rozhlehlými prériemi a pastvinami. Blízkost farem  a oceánu zaručuje plynulý přísun čerstvých surovin. Nemusíme připomínat, že GMO, antibiotika či hormonální růstové přípravky v těchto surovinách nenajdete. Každý dodavatel má svou fotku na zadní straně krmení  přesvědčte se !

NO - never outsourced - nikdy z cizích zdrojů. Dnešní obě výrobní zařízení North Star v Kanadě a Dog Star v USA patří firmě Champion Petfoods a vyrábí se v ní pouze dvě značky - ACANA a ORIJEN. Vlastní tým lidí se stará o nákup surovin z řetězce dodavatelů místních farmářů, o výrobní proces a jeho kvalitu a není zatížen prací a starostmi o jiné privátní značky, jak to bývá u dnešních výrobců petfoodu obvyklé. Stejně tak nejsou značkyACANA a ORIJEN vyráběny jinde než v těchto dvou podnicích. Tím se zaručuje plná podpora kvality vlastní značce. 

Protože jsme pro tuto firmu několik let pracovali a viděli jsme, že to co je psané na obale jde opravdu do granulí, jak kvalitni vstupní suroviny jsou použity a jak jde firmě o dobré zdraví našich chlupatých miláčků, nejenom že jsme se rozhodli krmit tímto krmivem naší fenku krátkosrté kolie, ale podporovat tuto značku mezi pet lovers - milovníky čtyřnohých zlatíček.

Zkušenosti

Sami jsme chovatelé a propadli jsme koliím, náš první miláček  blumerle kolie Frosty Ice of African Gold se dožil krásných 13 let a kromě krajského šampiona jsou jeho potomci pokračovatelem linie. Nyní máme méně časté plemeno - smooth collie - krátkosrstou tricolor kolii Best Tie of Zlatíčka.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YzcyYTk